O mne

Ahojte priatelia, moje meno je Nicolas Rist, som full-time trader, investor a Algo-Trader. K tradingu som sa poprvý krát dostal v roku, 2015 kedy som si nakúpil svoje prvé kryptomeny ako investíciu, no za krátku dobu na to, som začal s nimi obchodovať.

V tej dobe som však netušil, že existuje nejaká obchodná stratégia, je potrebné dodržiavať money management, zapracovať na svojej psychike a podobne. Napriek tomu sa mi podarilo zarobiť, povedzme veľmi slušný balík peňazí, o ktorý som však v krátkej dobe prišiel a nechal som trhu ešte viac ako som zarobil.

Táto skúsenosť ma však od tradingu neodradila, no pochopil som, že ak chcem dlhodobo a konzistentne na trhu zarábať peniaze, musím celý môj trading postaviť na pevných základoch. Začal som sa vzdelávať, našiel som si vhodnú literatúru, skúsených a hlavne dlhodobo ziskových obchodníkov, od ktorých som sa začal učiť a učím sa od nich dodnes.

Prevažná väčšina mojich obchodov v dnešnej dobe je na Forexovom trhu, kde sa obchodujú menové páry, ale taktiež obchodujem na ďaľších finančných trhoch (kryptomeny, komodity a opcie).

Môj obchodný štýl je IntradaySwing, takže moje obchody držím maximálne od niekoľkých minút po niekoľko dní. Tiež dlhodobo investujem do akcií a cenných kovov.

Príbeh TradeCamp

Stránku TradeCamp.sk sme založili s cieľom podeliť sa o naše skúsenosti z oblasti tradingu, automatického obchodovania, investovania a podnikania. Chceme pomôcť začínajúcim traderom dostať sa na vlnu ziskového tradingu v čo najkratšom čase, bez toho, aby sa museli dlhé mesiace či roky „prehrabávať“ internetom, kupovať množstvo kurzov a platiť rôznym “mentorom“ za častokrát bezcenné informácie.

Spustenie na reálny trh

Akadémia a vzdelávanie

Na stránke TradeCamp sme pre Vás pripravili vzdelávaciu akadémiu, kde sa naučíte základy tradingu a základy algo -tradingu a to úplne ZDARMA. V budúcnosti pre Vás plánujeme sprístupniť ďalšie akadémie, na rôzne témy, ako napríklad investovanie či kryptomeny

V rámci ďalšieho vzdelávania pripravujeme aj kurzy, ktoré Vám pomôžu stať sa  profesionálnym obchodníkom a môžete sa tak vyhnúť základným začiatočníckym chybám, ktoré pre väčšinu začínajúcich obchodníkov znamenajú často koniec obchodnej kariéry.

Náš Cieľ

Našim hlavným cieľom je vybudovať komunitu ľudí, s rovnakou vášňou a cieľom. Komunitu ľudí, ktorí si chcú navzájom pomáhať a posúvať sa ďalej. Sme presvedčení, že sa je na finančných trhoch stále čo učiť a jednotlivec sám bez pomoci má malú šancu uspieť, preto budeme veľmi radi, ak sa aj vy budete zapájať do budovania tohto projektu a podelíte sa s nami o svoje skúsenosti a znalosti, či už formou správ, komentárov, príspevkov na náš blog alebo aktivitou v našej Discord skupine.