Začíname s Tradingom

1. Základy tradingu

Tak ako každé podnikanie musí stáť na pevných a kvalitných základoch aby malo potenciál „prežiť“ z dlhodobého hľadiska to isté platí aj pri tradingu. Trading je podnikanie ako každé iné a treba tak k nemu pristupovať už od začiatku. Preto si prejdeme základné informácie a pojmy aby sme sa neskôr mohli pozrieť na samotnú podstatu obchodovania.

2. Typy analýz

Predpoklady o tom ako sa bude vyvíjať budúca cena vieme na trhu analyzovať viacerými postupmi. My si preberieme dva najznámejšie a najpoužívanejšie.

3. Obchodné metódy

Obecne platí, že každý obchodník ma iný štýl obchodovania, každému vyhovuje niečo iné a využíva k tomu rozličnú metódu alebo ich kombináciu. Pozrime sa na tri rozdielne metódy tradingu.

4. Základy technickej analýzy

Technická analýza patrí medzi najobľúbenejší a najpoužívanejši typ analýzy na svete. Po prejdení tejto kapitoly pochopíte prečo tomu tak je.

5. Gratulujem

Dostali ste sa až na koniec našej akadémie a tým odštartovali svoju cestu Tradera. Ale pozor tá naozaj  ťažká práca ešte len začína pripravte sa na trnistú cestu plnú úskalí a výziev. Ale nebojte sa nieste v tomu sami každý deň budeme túto cestu spoločne zdolávať a pomáhať vám na nej preto sledujte náš obsah v ktorom sa s vami delíme o všetko čo nás trading naučil a naučí. Tak poďme nato !